Zdrowie

Specjalistyczna implantoprotetyka stomatologiczna

20 maja 2021

Nowoczesna klinika dentystyczna w Katowicach – Citistom oferuje dużo usług stomatologicznych, z dowolnych dyscyplin. W miejscu tym proponowany jest pełen zakres usług prywatnej praktyki stomatologicznej a także w ramach kontraktu Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeżeli kogoś interesuje korona porcelanowa to w gabinecie może oczekiwać też na leczenie mające za zadanie nałożenie korony. Porcelanowa korona zęba jest jedną z metod uzupełnienia częściowych lub całościowych ubytków w uzębieniu. Jest to metoda droga, lecz przynosi idealne rezultaty.

Porcelanowe korony są trwałe, prezentują się nad wyraz naturalnie oraz gwarantują pacjentom najwyższy komfort. Korona protetyczna może zastąpić cały ząb albo tylko jego część. Przykładowo, kiedy ząb jest przebarwiony lub jest ukruszony, koronę zakłada się na pozostałą część zęba własnego pacjenta. Kiedy chodzi o całościową utratę zęba, korona jest wtedy zamocowana na sztucznym korzeniu. W zależności od materiału z jakiego wykonany jest implant, korony podzielone są na: przymocowane na metalu a także mocowane na cyrkonie. Barwę korony dopasowuje się do barwy zębów naturalnych, za pomocą wzornika kolorów.

W rezultacie wyglądają one później jak naturalne uzębienie pacjenta. W gabinecie wykwalifikowani dentyści wykorzystują najnowsze technologie leczenia, by móc pomagać pacjentom z brakiem uzębienia. Eksperci mają dużą wiedzę z obrębu implantologii, a wszystkie świadczenia nie wywołują bólu. Chorzy mają świadomość, że w centrum stomatologicznym będą poddawani leczeniu w jak najlepszych warunkach.

W czasie pierwszej konsultacji dentysta ustali spersonalizowany harmonogram leczenia. Dopiero po akceptacji ze strony pacjenta rozpoczyna się leczenie. Decydując się na leczenie w Citistom, wie się o tym, że powzięło się właściwą decyzję. Stomatolodzy mają ogromną wiedzę i stale się dokształcają. To oznacza, że chorzy mogą poczuć się bezpiecznie, gdyż wdrażane są reguły mające za zadanie utrzymać maksymalną sterylność i oddziaływać na komfort pacjenta.