Zdrowie

Witaminy – zdrowie oraz piękno dla wszystkich

1 kwietnia 2021

To nie legenda ani mit. Przyjmowanie witamin zapewnia nam zdrowe ciało i pełen zdrowia umysł każdego dnia! Witamin jest jednak tak dużo, że trudno byłoby opracować dietę, która zawierałaby je wszystkie oraz jeszcze oprócz tego w idealnej, przyswajalnej dawce.

Dlatego z pomocą przychodzą aromaterapia, jakie kompleksowo są w stanie zapewnić naszemu organizmowi dobrą dawkę witamin. Wymieńmy parę najważniejszych z nich, jakie są odpowiedzialne za zdrowie naszego organizmu. Jedna z najistotniejszych to kwas foliowy – witamina B9, obowiązkowa za kondycję nerwową ludzkiego organizmu.

Polepsza również rozwój dziecka w łonie matki. Pomaga w stanach obniżonej koncentracji. Funkcjonuje wspomagająco w leczeniu osób chorujących na depresję i schizofrenię. Kolejną znaczącą witaminą jest witamina K, jaka odpowiada za krzepliwość krwi. Jest niesłychanie korzystna, bo zapobiega krwotokom oraz krwawieniom immanentnym oraz krzepnięciu krwi. Powstrzymuje nadmierne krwawienie miesiączkowe. Jest także ważną pomocą dla osób chorych na osteoporozę, dzięki temu że pomniejsza utratę wapnia. Przyspiesza też proces zrastania się kości. Równie znaczącą witaminą jest też witamina A, która jest silnym antyoksydantem oraz działa oczyszczająco na organizm.

Zwiększa ludzką odporność oraz zmniejsza działanie wolnych rodników. Jej obecność w organizmie powoduje większą produkcję przeciwciał i wzmożoną produkcję cytotoksycznych komórek T, które utrudniają dostęp bakteriom oraz wirusom do naszego organizmu. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich witamin i ich zadań, tak dużo ich jest. Należy jednakże pamiętać, aby swoją kurację dietetyczną czynić przede wszystkim obfitą w jak najogromniejszą ilość witamin oraz minerałów, żeby cieszyć się zdrowiem oraz nienaganną formą przez długie lata. Największą ilość witamin mają bezsprzecznie owoce oraz warzywa, dlatego zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim musimy pamiętać o ich spożywaniu w sporych ilościach.

Poza sezonem warzywnym możemy korzystać z mrożonek bądź dobrze wcześniej zrobić przetwory, które osłodzą i umilą nam zimowy czas. Z pewnością także suplementy diety wspomogą nasz jadłospis oraz pomogą w dostarczeniu niezbędnej dawki witamin.